Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

Janusz Korczak

Witamy na stronie internetowej 

 Szkoły Podstawowa Nr 31 im. Janusza Korczaka

w Białymstoku

z oddziałami gimnazjum

Kraszanki w skansenieZ obchodami  świąt Wielkanocy wiąże się wiele tradycji, które są kultywowane na Podlasiu do dnia dzisiejszego. W celu ich poznania uczniowie klasy IV i V razem z wychowawczyniami  Jadwigą Waszkiewicz i Katarzyną Baranowską uczestniczyły w warsztatach w skansenie.

Dzieci pod okiem pisankarki Krystyny Cieśluk z Lipska nad Biebrzą, uczyły się zdobienia jaj metodą batikową

O zwyczajach i wykonywaniu palm wielkanocnych zdobionych kwiatami z bibuły opowiadała kurpianka Teresa Szuszko.

Bardzo ciekawym zwyczajem było wypiekanie ciasta obrzędowego mającego przywołać wiosnę – „busłowych łap”. Bułki w kształcie palczastych bocianich łap, wypiekane na powitanie bocianów, miały zapewnić powodzenie w pracach polowych. W tajniki ich wyrobu wprowadzi  Walentyna Marcinowicz z Krasnej Wsi.

GALERIA - KLIKNIJ TU!