Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Białymstoku

~ Szkoła Podstawowa Nr 31 im. Janusza Korczaka ~

~ Publiczne Gimnazjum Nr 11 ~

Zawody strzeleckie11.04.17r. w naszej szkole odbyły się zawody strzeleckie o puchar Pana Dyrektora. Z samego rana przyjechali do Nas instruktorzy z klubu strzeleckiego „Kaliber". Na początku opowiadali nam o zawodnikach z ich klubu, którzy brali udział m.in. w Mistrzostwach Europy i wywalczyli czołowe miejsca. Gdy już wszyscy zasiedli do karabinów, instruktor tłumaczył, w jaki sposób z nich korzystać. Następnie pozostali pracownicy umieścili cele, do których mieliśmy strzelać. Na początku nie szło nam najlepiej, ale po jakimś czasie każdy umiał już trafić w czarną tarczę. Mieliśmy do wykorzystania 20 śrutów na jedną osobę. Gdy już skończyliśmy, podliczono punkty i została wyłoniona najlepsza osoba w klasie.
Medale oraz puchar zostaną wręczone podczas najbliższej uroczystości apelowej.

W zawodach mógł wziąć każdy uczeń z klas IV-VI SP oraz I-III PG.

Myślę, że wszystkim - nawet tym , którzy siedzieli na ławce - podobały się te wyjątkowe zajęcia. Jeżeli ktoś jest zainteresowany profesjonalnym strzelaniem pod okiem instruktorów zapraszamy na stronę www.ukskaliber.pl

Ola Zajkowska
Kl. VI