im. Janusz Korczaka w Białymstoku
e-mail: sp31@um.bialystok.pl

12 września przedstawiciele naszej szkoły oraz Rady Rodziców (p. J. Waszkiewicz, B. Borowska, K. Korol, p. dyrektor H. Paliwoda oraz p. E. Zajkowska) wzięli udział w konferencji w ramach Tygodnia Wychowania pod hasłem: MIŁOŚĆ - RODZINA - SZKOŁA Siła Wspólnoty.

Ks. Profesor Adam Skreczko: „Rodzina i szkoła to dwa ważne środowiska wychowawcze dziecka, mające decydujący wpływ na prawidłowy jego rozwój. Współdziałanie nauczycieli i rodziców jest jednym z istotnych czynników prawidłowego procesu wychowawczego. Wpływa zarówno na ich postępy w nauce, jak i w zachowaniu. Daje też szanse ciągłego doskonalenia się nauczycieli i rodziców jako wychowawców odpowiedzialnych za wielostronny rozwój dzieci i młodzieży. Na obecnym etapie rozwoju ani szkoła, ani rodzina nie mogą spełniać swych funkcji bez ścisłego współdziałania, to znaczy bez systematycznej i zorganizowanej współpracy domu i szkoły.”