Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

Janusz Korczak

Witamy na stronie internetowej 

 Szkoły Podstawowa Nr 31 im. Janusza Korczaka

w Białymstoku

z oddziałami gimnazjum

6 października odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu uczniowskiego.

O to stanowisko rywalizowały 3 dziewczęta. Pierwsza z nich, Gabriela Sojko uczęszcza do klasy 3 gimnazjum. Kolejna, 14 letnia Natalia Wołpiuk pełniła już tą funkcję w zeszłym roku. Najmłodszą okazała się kandydatka z 7 klasy podstawówki, Aleksandra Zajkowska.

Chętne wzięły udział w poprzedzającej głosowanie debacie. Prowadząca zadawała im wiele pytań dotyczących zarówno planów na rozwój placówki, jak i zainteresowań uczennic. Miały one okazję, aby przedstawić swój program wyborczy i przekonać do siebie resztę uczniów. To właśnie oni w końcowej części zebrania zwracali się z własnymi spostrzeżeniami oraz pytaniami do starających się o miano przewodniczącej. Dziewczyny w ciekawy sposób przedstawiły swoje poglądy, więc podjęcie decyzji było bardzo trudne.

Następnie odbyły wybory. Do specjalnie przygotowanej sali, kolejno zapraszano klasy, które podejmowały tą ważną decyzję. Dzieci wypełnione karty wyborcze wrzucały do urny, pilnowanej przez wcześniej wytypowanego ucznia.

Ostatnim etapem było zliczenie kart. Zajęła się tym komisja, która składała się z reprezentantów poszczególnym klas. Zdaniem większości zwyciężyła Gabrysia, która uzyskała aż 64 z 109 wszystkich oddanych głosów. Natalka zajmując 2 miejsce została jej zastępczynią.

GALERIA - KLIKNIJ TU!!!